Hakkımızda

GÜNÜMÜZ

 

 Pınar Ayakkabı Terlik e-ticaret, toptan satış ve perakende mağazalarda satış kanalları olan çok yönlü mağazalar bütünüdür. Kurumsal ve bireysel müşteri portföyünü iyi bir şekilde yöneten ve geliştiren Pınar Ayakkabı Terlik sektörüne ve müşteri kitlesine en iyi hizmeti vermeye her geçen gün artan pazar payıyla devam etmektedir.


1989’dan günümüze Pınar Terlik hikayesi:

04.09.1989 ‘da Reyhan Mah. Tayakadın caddesinde Reyhan Camiinin 30 metre aşağısında sol  taraftaki (daha önce ayakkabı tamircisi olup boşaltılan) dükkanı kiralamıştım. Ne yapacağıma karar vermeye çalışıyordum.Tanıdıklarıma sordum ne yapabilirim diye, Kapalıçarşı'daki Ahmet Aydın bana “Sami terlik sat" dedi. ben de olur dedim. Ancak terlik nereden alınır satılır bilmiyordum.

Ahmet Aydın ben sana öğretirim dedi. Sağ olsun bana toptancıları ve yerlerini öğretti. Bende başımın çaresine bakmaya başladım. 5.500 TL’lik 2 çuval terlik aldım ama terlikler dükkanı doldurmaya yetmedi ben de aynadan yansıtma yaparak  dükkanı dolu göstermeye çalıştım ve satışa başladım. Tanıdık çantacıdan pazar çantası aldım, bir ağabeyden satamadığı oyuncakları aldım, çakmak gazı doldurdum, kardeşlerimi pazara yolladım, akşamları dükkanı kapattıktan sonra sahil kenarlarına satışa gittim. Zaman ilerledikçe İstanbul’dan mal almaya başladım. Kazak ve şemsiye sattım, bir müddet sonra sadece terlik satmaya başladım. 1995’e geldiğimizde terlik  üretimi yapan Türkiye’de poliüretan makinesi 3 kişide vardı. Enjeksiyon makinası az, atölyelerde mal kıymetliydi. Toptancı olarak Bursa’da 4 kişi vardı. 1995'de toptan satış yapmaya karar verdim.1996’da evlendim aynı zamanda Gaziantep’ten mal almaya başladım.

Gaziantep’ten imalatçı Kevser Plastik sağ olsun: “Toptancılık yapacaksan Gençosman’a gitmen lazım, ayakkabıcılar orada” dedi. Bu sözünden sonra Gençosman’da bir dükkan kiralayıp orada toptan satış yapmaya başladım. Sonrasında  işlerim gayet güzel gitti, Bursa Gezer Bayii oldum. İşler daha da hızlandı. Cenabı Allah rızık vereceği zaman sebepleri halk ediyor. Yeter ki dürüst tüccar olalım. Rızkımız helal olsun harama gerek yok.  Sonrasında ilçelere servis aracı koydum, Balıkesir’de ortak bir şube açtım. 1999 yılında hacca gittim, 2001 yılında dükkandaki para kasası çalındı. 50.000 TL hiç oldu beni zora soktu. Daha sonra yeni bir dükkan almak nasip oldu o da sermayemi azalttı. Sonra hastalık başladı 5 sene hastalıkla uğraşmak zorunda kaldık. Aynı zamanda hastalıkla uğraşırken 2004 yılında  (dükkanı yaktılar mı yandı mı belli değil) yangında 550.000 TL sermaye sıfır oldu, yeniden mücadeleye başladık.

Zamanla sermayemizi toparladık, aynı zamanlarda hastalık için ilik nakli oldum. 2007 yılında şifa bulup işin başına geldikten sonra 2008 yılında elamanlar hastalığımızdan faydalanıp bir senenin kârını çaldılar (Takriben 180 bin tl). 2009 yılı ve sonrasında belirli ekonomik dalgalanmaların olmasına rağmen rağmen işler gayet güzel gitti. Şuanda ise Pınar terlik gelişmeye ve büyümeye gün geçtikçe devam ediyor.  Bundan sonrasını Allah bilir, rızıkları o verir. Allah herkese rızkın helalinden ve bereketlisinden nasip eylesin.  Sami TAŞ